Sosyal Medyada Biz

Şuanda Sitemizde 5 Kategoride Toplam 17 Ürün Bulunmaktadır.

Tevhîde Giriş
resim
resim
resim resim resim

Tevhîde Giriş

Fiyat : 8 5 TL
Adet :
Kitabın Adı Tevhîde Giriş
Yazar Esedullâh Saîd  
Yayın Tarihi 2019
Baskı Sayısı 2. Baskı
Dil Türkçe
Sayfa Sayısı 96
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
Boyut 10.5 x 16 cm
 

MUKADDİME

Hamd, Allâh’a mahsustur. O’na hamd eder, O’ndan yardım ve mağfiret dileriz. Nefislerimizin şerrinden ve amellerimizin kötülüğünden O’na sığınırız. O’nun hidâyete erdirdiğini hiç kimse saptıramaz, saptırdığını ise hiç kimse hidâyete erdiremez. Şehâdet ederim ki, Allâh’tan başka ibâdete lâyık hiçbir ilâh yoktur. Ve yine şehâdet ederim ki, Muhammed aleyhisselâm O’nun kulu ve Rasûlü’dür. 

“Ey îmân edenler! Allâh’tan korkulması gerektiği gibi korkun ve sizler ancak Müslümanlar olarak ölün!” (Âli İmrân: 3/102)

“Ey insânlar! Sizi bir tek nefisten yaratan, ondan da eşini yaratan ve ikisinden birçok erkekler ve kadınlar üretip yayan Rabbinizden sakının. Adını kullanarak birbirinizden dilekte bulunduğunuz Allâh’tan ve akrabalık haklarına riâyetsizlikten sakının! Şüphesiz Allâh sizin üzerinize gözetleyicidir.” (Nisâ: 4/1)

“Ey îmân edenler! Allâh’tan sakının ve sözün en doğrusunu söyleyin ki Allâh, amellerinizi ıslah etsin ve günahlarınızı bağışlasın. Kim Allâh’a ve Rasûlü’ne itaat ederse büyük bir kurtuluşa ermiş olur.” (Ahzâb: 33/70-71)

Bundan sonra: Muhakkak ki sözlerin en doğrusu Allâh’ın kelâmı, yolların en hayırlısı ise Rasûlullâh sallallâhu aleyhi ve sellem’in yoludur. İşlerin en kötüsü sonradan uydurulanlardır. Sonradan uydurulup dîne sokulan her şey bid’ât, her bid’ât dalâlet, her dalâlet ise ateştedir.

Zamâne câhiliyesinde birçok lüzumsuz kelimenin peşine düşenler, birçok lüzumlu kelimeyi ya hiç duymamışlar ya da içeriğinden habersizdirler. İşte ‘tevhîd’ kelimesi de bazılarının hiç duymadığı, diğer bazılarınınsa duysalar bile yanlış veyahut eksik anladıkları kelimelerden biridir. 

İnsânlığın öğrenmesi gerekli kelimelerin başında gelmesi gerekirken, dini hayatın dışına iten günümüz dünyâsında hayatın içinde yeri olmayan bir kelimedir tevhîd.

Oysa her insânın bilmesi, inanması ve de hayatında yaşayarak göstermesi gereken büyük bir hakikatin ifâdesidir tevhîd.

Bu öyle önemli bir kelimedir ki, ona îmân edilerek yaşantıya aksettirilmesi halinde, ehlini dünyevî ve uhrevî saadete erdirecektir. Öğrenilmemesi ise îmân edilmemesine ve yaşanmamasına sebebiyet verecek, bu da helakin başlangıcı olacaktır. 

Bundan dolayı bu kitapçık herkesin bu kelimeyi öğrenmesinin gerekliliği doğrultusunda “Tevhîde Giriş” ismiyle iki bölümde hazırlanmış olup sizlere sunulmuştur. Umulur ki faydalı olur. 

Gayret bizden, yardım ve başarı Allâh Subhânehu ve Teâlâ’dandır.

Esedullâh Said el-Muallim.

Benzer Ürünler