Sosyal Medyada Biz

Şuanda Sitemizde 5 Kategoride Toplam 17 Ürün Bulunmaktadır.

Allâh’a Îmân
resim
resim
resim resim resim

Allâh’a Îmân

Ana Sayfa » Abdullâh Saîd el-Müderris » Allâh’a Îmân
Fiyat : 12 7 TL
Adet :

BU ÜRÜN STOKLARDA BULUNMAMAKTADIR.

Kitabın Adı Allâh Îmân
Yazar Abdullâh Saîd  el-Müderris
Yayın Tarihi 2016
Baskı Sayısı 2. Baskı
Dil Türkçe
Sayfa Sayısı 128
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
Boyut 13.5 x 21 cm
 

MUKADDİME

Hamd, Allâh’a mahsustur. O’na hamd eder, O’ndan yardım ve mağfiret dileriz. Nefislerimizin şerrinden ve amellerimizin kötülüğünden O’na sığınırız. O’nun hidâyete erdirdiğini hiç kimse saptıramaz, saptırdığını ise hiç kimse hidâyete erdiremez. Şehâdet ederim ki Allâh’tan başka ibâdete lâyık hiçbir ilâh yoktur. Ve yine şehâdet ederim ki Muhammed aleyhisselâm O’nun kulu ve Rasûlü’dür. 

“Ey îmân edenler! Allâh’tan korkulması gerektiği gibi korkun ve sizler ancak Müslümanlar olarak ölün!” (Âli İmrân: 3/102)

“Ey insânlar! Sizi bir tek nefisten yaratan, ondan da eşini yaratan ve ikisinden birçok erkekler ve kadınlar üretip yayan Rabbinizden sakının. Adını kullanarak birbirinizden dilekte bulunduğunuz Allâh’tan ve akrabalık haklarına riâyetsizlikten sakının! Şüphesiz Allâh sizin üzerinize gözetleyicidir.” (Nisâ: 4/1)

“Ey îmân edenler! Allâh’tan sakının ve sözün en doğrusunu söyleyin ki Allâh, amellerinizi ıslah etsin ve günahlarınızı bağışlasın. Kim Allâh’a ve Rasûlü’ne itaat ederse büyük bir kurtuluşa ermiş olur.” (Ahzab: 33/70-71)

Bundan sonra: Muhakkak ki sözlerin en doğrusu Allâh’ın kelâmı, yolların en hayırlısı ise Rasûlullâh sallallâhu aleyhi ve sellem’in yoludur. İşlerin en kötüsü sonradan uydurulanlardır. Sonradan uydurulup dîne sokulan her şey bid’ât, her bid’ât dalâlet, her dalâlet ise ateştedir.

Bilindiği üzere Müslüman olabilmek ve de Müslüman kalabilmek için Allâh’u Teâlâ’ya Kur’ân ve Sünnet’te bildirildiği üzere inanmak, îmânın mutlak surette ilk şartıdır. Hiçbir kimse Allâh’u Teâlâ’ya bildirildiği üzere inanmadıkça geçerli bir şekilde îmân etmiş olamaz. Bu, Kur’ân, Sünnet ve ümmetin icmâsı ile sabit bir hükümdür.

Allâh’u Teâlâ’ya îmân, asılların aslı; îmânın başı ve tevhîdin temelidir. Diğer îmân şartlarının kendisine râci olduğu en büyük hakikattir. Zîrâ melekler, O’nun yarattığı ve haber verdiği mahlûkattır. Kitâblar, O’nun indirdiği kendi kelâmıdır. Rasûller, O’nun kulu ve elçileridir. Âhiret, O’nun yaratmasıyla geleceğinden haber verdiği gündür. Kader, O’nun dilemesiyle takdir etmesidir…        

Bu ve benzeri sebeblerle, Allâh’u Teâlâ’ya îmânın sahîh olarak teşekkül etmesinin sağlanması, en büyük hedef ve gayedir. Bu gayeye, küçükte olsa bir katkıda bulunmak, âcizâne olarak bu kitâbımdaki hedefimdir. Usulüm ise mes’elelerin Kur’ân’dan ve Sünnet’ten delîllerini göstermek ve bu delîller hakkındaki Ehl-i Sünnet âlimlerinin kavillerini zikretmektir. 

Şunu da hemen belirtmek istiyorum ki Allâh’ın Kitâbı haricindeki her kitâb eksik ve hatâlıdır. “Allâh’a Îmân” adlı bu kitâbtaki doğrular İslâm’ındır. Eksikler ve hatâlar ise benden ve şeytândandır. Tüm hatâlarımdan, tevbe ediyor ve Rabbim’den âcizane olarak ortaya koyduğum gayretten ötürü beni ve ehlimi bağışlamasını niyâz ediyorum. 

Yardım ve başarı, izzet ve şeref Allâh’tandır. 

Abdullâh Saîd el-Müderris.